September 8, 2010

Is Poker a 'Sport'?

Wohhooo :DKas pokker on sport? Jah, selle teema üle on palju vaieldud ning seisukohti väljendatud juba igal pool- küll foorumites, ajakirjanduses, televisioonis. Ei, ma ei hakka jalgratast leiutama, siin on lihtsalt minu arvamus.

Kõige enam panevad mind imestama inimesed, kes väidavad, et pokker pole mingil juhul sport, kuid ise pole kokku puutunud ei spordi ega pokkeriga. Kuidas saab midagi väita, kui endal pole vastavat kogemust? See tundub väga pealiskaudse lähenemisena.

Kuna tegelen ise võistlusspordiga ja mängin ka pokkerit, julgen sellel teemal rääkida.Mõlemas on paljuski vaja samu omadusi, et olla edukas. Kuigi pokkeris on vähe füüsilist liigutamist ja palju ühe koha peal istumist, on siiski väga suur rõhk vaimsel tugevusel. Pealegi, ega "sport" ei tähendagi ju suurt füüsilist koormust. Kuidas muidu nimetada golfi või piljardit?

Iga sportlane võib öelda, et võistlusel on vaja vaimset ettevalmistust, et mitte minna närvi, säilitada kaine pea ja keskendumisvõime. Sama kehtib ka pokkerimängus. Spordivõistlusel pead hindama oma vastaseid, nende nõrkusi ja tugevusi ning olema teistest parem. Jällegi sama kehtib pokkeris. Nii pokkeris kui spordis on vaja vastupidavust, ei ole lihtne mitmeid-mitmeid tunde laua taga pm ühes asendis istuda.
Miks siis kaheldakse pokkeris kui spordis? Eelkõige sellepärast, et pokkerit mängitakse raha peale ning enamasti tehakse seda kasiinodes. Ometi maksavad tuhanded inimesed osavõtutasu küll jooksu-, suusa- või rattamaratonil. Tegelikult on pokkerit võimalik spordiks nimetada küll. Sport ei pea olema meeletu higistamine ja hingeldamine, mõttemängud saavad samamoodi olla kurnavad, nii füüsiliselt kui vaimselt ;).


**********************************************************So, is poker a sport?I'm very surprised when people speak about things they don't know about. I mean how can you judge things that you have no experience with? Isn't that quite shallow? You can't judge a book by it's cover so how can say that poker is not sport unless you've tried to survive a real live-tournament ?


Due to the fact that I do sports and I also play poker, I know what I'm talking about. They both acquire similar abilities if you want to be successful. Poker doesn't involve much physical exercise as much as sitting in one place, but it requires agility, strength and stamina..well, of the mental variety. Besides "sports" isn't all about physical exercise, how else would you describe golf or pool? Nobody would question whether they are sports. So yes, in my opinion poker is a sport.


After all, poker is accepted into the International Mind Sports Association.  This means that poker joined a list of games including Chess, Bridge, and Go as an official game of skill. Ciao.

3 comments:

  1. Liina, kuna sa vist orkutit tihti ei külasta palun addi mind enda msni taavihermlin123@hotmail.com juhul, kui soovid vahepeal live ka mängida.

    ReplyDelete
  2. Jah, orks on küllaltki unustatud :). Aga..lisasin, räägime!

    ReplyDelete
  3. Liinat vaadates võiks stripp-pokker küll sport olla ja seda võiks talvel ETVst suustamise asemel näidata! Edu!

    ReplyDelete