September 8, 2010

Is Poker a 'Sport'?

Wohhooo :DKas pokker on sport? Jah, selle teema üle on palju vaieldud ning seisukohti väljendatud juba igal pool- küll foorumites, ajakirjanduses, televisioonis. Ei, ma ei hakka jalgratast leiutama, siin on lihtsalt minu arvamus.

Kõige enam panevad mind imestama inimesed, kes väidavad, et pokker pole mingil juhul sport, kuid ise pole kokku puutunud ei spordi ega pokkeriga. Kuidas saab midagi väita, kui endal pole vastavat kogemust? See tundub väga pealiskaudse lähenemisena.

Kuna tegelen ise võistlusspordiga ja mängin ka pokkerit, julgen sellel teemal rääkida.Mõlemas on paljuski vaja samu omadusi, et olla edukas. Kuigi pokkeris on vähe füüsilist liigutamist ja palju ühe koha peal istumist, on siiski väga suur rõhk vaimsel tugevusel. Pealegi, ega "sport" ei tähendagi ju suurt füüsilist koormust. Kuidas muidu nimetada golfi või piljardit?

Iga sportlane võib öelda, et võistlusel on vaja vaimset ettevalmistust, et mitte minna närvi, säilitada kaine pea ja keskendumisvõime. Sama kehtib ka pokkerimängus. Spordivõistlusel pead hindama oma vastaseid, nende nõrkusi ja tugevusi ning olema teistest parem. Jällegi sama kehtib pokkeris. Nii pokkeris kui spordis on vaja vastupidavust, ei ole lihtne mitmeid-mitmeid tunde laua taga pm ühes asendis istuda.
Miks siis kaheldakse pokkeris kui spordis? Eelkõige sellepärast, et pokkerit mängitakse raha peale ning enamasti tehakse seda kasiinodes. Ometi maksavad tuhanded inimesed osavõtutasu küll jooksu-, suusa- või rattamaratonil. Tegelikult on pokkerit võimalik spordiks nimetada küll. Sport ei pea olema meeletu higistamine ja hingeldamine, mõttemängud saavad samamoodi olla kurnavad, nii füüsiliselt kui vaimselt ;).


**********************************************************