November 3, 2011

Kuidas võita turniiri?

I don't mind that you are talking so long as you don't mind that I'm not listening. - minul on kõrini sellest foorumiteemast. Mõelge nüüd ise midagi välja, et oma halli argipäeva veidi nalja tuua :).

Teemat vahetades..Küsimus suurele ringile - Kas on võimalik võita turniiri, ilma, et sul ühtegi korralikku kätt tuleks? Või kas on see üldse kellelgi õnnestunud?
Kui on tegu suhteliselt turbo turnaga ja esimese 3 h jooksul on parimaks käeks AK (mis pole isegi suited), siis ei ole ju ka erilist šanssi? Ei mingeid suited connectoreid, kõrgeid paare, isegi mitte väikseid pocketeid ega midagi muud taolist. Kõik mida sa näed on J2, 37, 92, 49, T2, 72, 59...ja nii mitu tundi järjest. Varastada ei õnnestu, sest kui sa mängid suhteliselt algajatega, callivad nad igat sinu tõsted ja vägagi tavaline on suur family-pot, kus kõik rõõmsalt floppi ootavad :). c-bet neid ei kõiguta ning isegi väikseima paariga tullakse lõpuni kaasa (olgu seal laual mida iganes).
Ja siis tuleb see AK, 4x tõste peale saad 3 calli,  flopis näeme J25 ja 2 mängijat lähevad ees allini..ohkad ja foldid, kaotades pool oma stackist. Üks näitab J2 suited, teine JTo. WTF?? :D
Siis jätkub ootamine, et millal saaks nuppe lükata. Vahepeal vaatad kadedusega, kuidas teised saavad duubleid oma ässadega, kunnidega, flopatud majade ja mastidega. Jube raske on küll lükata nuppe, kui nuts käes on..pff..kergitataks siis stacki ilma showdownile jõudmata ma saaks aru, aga minna allini nutsiga pole küll mingi skill, sorry!
Siis saad bb-l 24o'ga checkida, flopile saad ilusti pihta (2 4 8), lükkad, saad obv calli (ülekaartidelt) ja turn-river annavad vastasmängijale kokku masti (nagu alati).
No mida?

Kui ikka ei tule 22+, A8s+, A9+, QK, KJ, QJ, 89s+, 9Js+ käsi, siis ei saa mängida!! No ei saa! Eriti võimatu on see naiste lauas..huh..õudne.

Nii, täitsa hea hakkas kohe.

Ciao!

12 comments:

 1. Ega tegelikult ilma käeta ei mängi küll, ja midagi muud siin teha polegi kui oodata häid kaarte.
  Kannatust, soovitaks.

  ReplyDelete
 2. Kuskil Intellipoker saidil oli õpetus, et kui su tõste on enam kui kolmandik su stäkist, siis mine parem all-ini kohe. Seega see jagu kus pool stäkki kaotasid 4x tõstega tuleks teisiti mängida

  ReplyDelete
 3. kas see ei olnud mitte anette oberstad, kes ilma kaarte nägemata võitis online mingisuguse väikese MTT ära?

  ReplyDelete
 4. Kiidan lauluvalikut.

  ReplyDelete
 5. No see pool stacki oli veidi ümardatud siiski. Päris poolt küll ei olnud, see nii piltlikult öeldes. Aga sellises mängus kohe küll ei maksa lükata, eriti veel AKo'ga. Kui sa tead, et võid saada calli ükskõik millelt, siis turniiri mõttes see ei oleks mõistlik võtta seda flippi vastu. Arvan mina..

  Aaa..ilma kaarte nägemata, ehk siis ilma showdownita nagu ma aru saan? Impressive..

  ReplyDelete
 6. http://betting.betfair.com/poker/web-watch/a-look-at-annettes-blind-win-tourney-150608.html

  ReplyDelete
 7. Eiei, niimoodi, et tema holecardid olid n.ö. kaetud, st ta mängis vastaseid ja situatsioone ilma enda kaarte teadmata. Vahepeal vast ikka showdownile läks.

  ReplyDelete
 8. "No see pool stacki oli veidi ümardatud siiski. Päris poolt küll ei olnud, see nii piltlikult öeldes. Aga sellises mängus kohe küll ei maksa lükata, eriti veel AKo'ga. Kui sa tead, et võid saada calli ükskõik millelt, siis turniiri mõttes see ei oleks mõistlik võtta seda flippi vastu. Arvan mina.."

  Kus on loogika selles lausekomplektis?
  Kui sa ütled, et võid saada calli suvalistelt lehtedelt(loe: lisaks tugevatele üsnagi nõrkadelt lehtedelt), siis on ju AK-ga all-in minemine üsnagi kasumlik...

  ReplyDelete
 9. Loogika ongi seal, et sellises mängus allini ei maksa lükata. Ehk siis tõsta jah, aga mitte lükata.

  Näide: Minul AsKd, lükkan ja saan (mis on tüüpiline) calli kahelt mängijalt:
  1. mängijal QhJh
  2. mängijal 5c6c
  Sellise jaotuse puhul pre-flop võidutõenäosus minul siis 36,29%, teisel 33,12% ja kolmandal 30,35%. Ei ole just eriti meeldivad arvud ju :).

  ReplyDelete
 10. Kui sa mõtled sarnaselt bubblesituatsioonis, siis ei ole vale vahepeal AK foldida, aga:
  Kui sa räägid suvalisest muust turniirifaasist ja sinu stack on küllaltki väike(ja raise size on suhteliselt suur osa su stackist), siis isegi sinu toodud preflop equity numbrid näitavad seda, et enamustel kordadel võidad just sina selle situatsiooni.
  Pokkeri idee ongi ju raha hästi sisse saada minuarust:P

  ReplyDelete
 11. mh..no okei, jätan meelde :D. ty

  ReplyDelete
 12. Pokkerikooli õppevideo:

  http://www.youtube.com/watch?v=uTFSlp0Usq4

  ReplyDelete