December 12, 2011

Naisteliiga finaalist

Pusisin ja trügisin oma minimaalse algstackiga, ja vohh..lausa finaallauda sain. Mõelda vaid, mis oleks saanud kui oleksin alustanud 6-kordse kuhjaga :).
Naiste mäng nagu naiste mäng ikka. Rahulik, vähe-agressiivne. Blindide 1000/2000 juures oli keskmine stack 9k! Blindide 200/400 juures tehakse min raise ja jäetakse omale stacki taha 1bb jagu. Finaallauas oli ühel mängijal 0,5 bb!! Sellega siis ootas oma kätt. jnejne :).

Esimeses lauas, kuhu mind pandi oli täis tüüpilisi check-fold mängijaid, mõne erandiga- Katti J ja Annika H mäng meeldis mulle väga, nemad oskasid algselt chipleadrilt ilusti stacki koorida ja enda algstacki selle arvelt suurendada.

Naiste turniiridelt leiab küllaltki tihti naljakaid mängulisi situatsioone ja reeglite painutamist. Selline suhtumine on äärmiselt nõme. Kui on reeglid, siis peaks neid ka täitma ning ei tohiks olla oluline, kas sa oled mänginud ühe või 100 live turniiri. Aga tihti peetakse just naisteturniire sellisteks teisejärgulisteks turniirideks (nagu seda oli ka Unibet Openi naistekatel, kus asi oli lausa katastroofiline :D). Üks sellistest situatsioonidest oli kui lauda tuli maja (poisid, kümned), mängijad turnis-riveris chekisid ning oli ilmselge, et pot läheb pooleks. Üks mängija näitas mõlemat kaarti, teine aga lükkas kaardid üle joone, keerates ümber ja näidates ainult ühte (äss). Reeglite kohaselt aga selleks, et poti võita, pead näitama mõlemat kaarti ning kui näitad ainult ühte on tegemist foldiga. Parandage mind kui ma eksin! Aga sellest hoolimata käskis diiler ka teist näidata ning splittis poti. Tegelikult oli see ju fold ning pot oleks pidanud minema esimesele mängijale. Jah, ma saan aru, et diiler tahtis nö mitte ehk väga-kogenud mängijatele vastu tulla, aga ega siis reeglite mitte-tundmine ei tähenda, et need sinu jaoks ei kehtiks ;). Ja see kui teine mängija seda lubab, ei peaks ka asja muutma.

Igatahes, minu mäng? Kuna minu stack oli mängu alguses 6 korda väiksem kui chipleadril,  pidin ma korralikult pusima, et seda üles saada. Midagi erilist siin rääkida ei ole kuna erilist mänguruumi mul ei olnud. Nii et seekord ei oska ma isegi välja tuua käsi, mille üle arutleda, kuna minu mäng koosneski kas allinist v foldist. Leian, et tabasin kõik õiged hetked ka ära. Seega algusest peale tõsted, allin, duublid. Vahepeal muidugi valusad kaotused niigi väikesest stackist (nt AQ vs KJ, riverisse J). Ja siis kohe otsa duubel 46s vs AJ ja siis veel üks duubel miski äss kõrgega vist. Siis oli stack juba üle keskmise ja enne kui tähele panin oligi 10 alles ning finaallaud.

Viimaseks käeks siis jäi:
Liina tõstab 6k, Heike Tamm läheb all-in ja Liina maksab.
Liina {10-Spades}{10-Hearts}
Heite {q-Hearts}{q-Clubs}
Flop on {4-Spades}{5-Hearts}{10-Diamonds}!
Turn {7-Clubs}
River {q-Spades}

Olin 100% kindel, et Heikel ON parem käsi kui minul, kuid ma olin juba peaaegu pool oma stackist sisse pannud ja mul ei ole olnud enam ruumi foldimiseks, jäingi lootma õnnele. Flopis säraski see 10! aga õnn jäi üürikeseks. Väljas 9. kohal. Minust jäi veel lauda mängija, kellel oli sb jagu chippe. Normal :D.

Iseenesest ei ole võimatu väiksena üles saada, kuid raske oli see küll. Seetõttu ma arvan, et mul läks väga hästi. Minnes olin ma peaaegu veendunud, et lahkun esimeste seas, mistõttu oli finaallauda jõudmine väga tore, omaette saavutus :)

Kuna naisteliigast moodustas olulise osa netivoor, tahtsin väga näha, kuidas mängib selle vooru võitja. Eeldasin, et inimene, kes on 7 aastat pokkerit mänginud, oskab mängu ning teeb mulle ja ka teistele silmad ette. Kuna tahan enda mängu parandada, on äärmiselt hea jälgida proffide mängu ja sealt midagi õppida :). Chipleadri mäng oli aga ootustele vastupidiselt selline tavaline raamatupokker koos standard tõstete ning check-foldiga. No täitsa ausalt, igav mäng, kus enda 6x suuremat stacki (mis on ju suur eelis 2500 ees) ei osatud ära kasutada. Aga see on vaid minu arvamus! See kui ma viiulit mängida ei oska, ei tähenda seda, et ma ei saaks aru, kui keegi seda igavalt ja mööda mängib. Nii et see, et mina alles algaja olen, ei tähenda, et ma ei saaks aru, kes mängib hästi ning kes mitte. Need on minu tähelepanekud ning ma ei saa aru, miks kõik selle koha pealt kisama hakkavad? Kasutaks siis seda ära ja parandaks ennast või miskit.

Turniiri võitja oli see-eest võitu igal juhul ära teeninud. Väga hea mäng ning lausa tore oli vaadata kõrvalt :). Salamisi pöialt hoisin muidu ka Evelyle, Kairitile ja loomulikult Tartu tüdrukutele (Geritile, Tuulile, Mirjamile). Kõigi nende võidu korral oleksin ka väga rahul olnud. Turniiri korraldus oli väga hea ning millegi üle nuriseda ei ole. Ja auhinnad meeldisid mulle ka väga-väga! Kokku sain siis kolm kotikest nänni + kinkekaart..väga lahedad asjakesed, aga nende kohta järgmises postituses :).

Praeguseks kõik,
Ciao!

No comments:

Post a Comment