December 6, 2011

Tartu meistrivõistlused 2011

Tartukad. 85 mängijat!

Nummerdan mõned olulisemad käed, mile üle veidi arutlen. Eelkõige kirjutangi endale lahti, et ma samu vigu enam ei teeks. Muidugi ootan ka kommentaare, kas minu arutluskäik on üldse õige :P.

Esimene päev algas edukalt. Kolmandal levelil (umbes?) sain duubli:

Käsi nr 1. AA vs KK
Mina bb'l AA. UTG 4x raise, 2 calli, mina re-raise 2500. UTG re-raise 6500, vahepealsed mängijad foldisid, mina lükkasin, utg callis KK'ga. Hoidsin hinge kinni, et ässad peaksid vastu. Õnneks seda nad ka tegid ning kohe alguses stack 32k. No siin ei olekski saanud teisiti mängida ja see oli lihtsalt ilus joppamine :)

Peale seda kätt hakkas stack natuke kahanema. Aga seekord mitte kokku kuivama nagu alati!! Vaid vastupidi - liiga palju mängides. Nii juhtub, kui ei oska foldida seal, kus seda on vaja.

Käsi nr 2. AK vs TJ.
Kohe paar kätt hiljem bb'l AKo (kusjuures enamus "häid" käsi sain imelikul kombel bb'l olles). Sb raise 3x, mina call (miks ma ei re-raisenud?? oleks pidanud üle tõstma!?). Ok, flop oli QK8, sb check, mina bet pot, sb call. Turn 9. Sb bettis. Callisin. (Jälle vale liigutus. Oleksin pidanud kas foldima või siis kontrolli mõttes üle tõstma, et oleks sb käe tugevusest aimu saanud). Riveris mõlemad chekisime, sb näitas TJ. Kaotasin oma just võidetud stackist pea 5k. Õnneks ei teinud sb ka value-beti riveris.

Vahepeal sain muid ilusaid, mängitavaid käsi, jooksu üle seekord ei kurda. Kurdan aga selle üle, et ilusad käed ei pidanud vastu :D.

Peale pikka söögipausi mäng jätkus ning siis hakkas pihta. Sain vastu näppe JJ vs AT, 55 vs 77 jne. Aga need kaotused ei olnud suured ja püsisin stacki poolest üle keskmise. Mitu korda läksin sb'ga rinda pistma ning mitu korda sai sb minu vastu rea või masti kokku. Niimoodi suutsin õhtu hakul oma stackist arvestatava osa ära anda.

Siis viidi mind teise lauda üle ning seal lihtsalt ootasin..ja ootasin..ja ootasin. Kuna mul oli stack selleks hetkeks alla keskmise, tahtsin oodata nö kindlat kätt, millega mängida ja mitte hakata riski J2'ga varastama minna. Aga see laud ei tahtnud kohe kuidagi mulle duublit anda. Sain AK, sain JJ, isegi jälle AA (kaks kolmest neist bb'l olles), aga mitte midagi ei callitud ära. Nii kui raise/re-raise tegin, kõik autofoldisid. Nagu oleksin avatud kaartidega mänginud :D. Siis mõtlesin, et no okei, muudan siis taktikat.

Käsi nr 3. AJ vs AQ
Minul buttonil AJs. UTG min raise, mina call, ülejäänud fold. Flop J54, utg check, mina raise (kas tegin liiga väikese/suure või ei olnud see mingil muul põhjusel usutav, ei tea..). Igaljuhul utg callis, turn tuli Q. Tema check-callis minu tõstet ning riveris check-check. Näitas AQ..Teadsin kohe, et ta võis saada daamile pihta, a no teisiti mängida ei oleks jällegi mängida saanud. See käsi oli minu suhteliselt väikesele stackile muserdav :D. Peale seda lihtsalt tiksusin ja ootasin võimalust duubeldamiseks. Paar tundi vähemalt jutti sain ilusti 37, 49,J2 kaarte vaadata. Ja nii need levelid jooksid..

Kui esimese päeva lõpuni oli jäänud täpselt 2 minutit, ja jagamisel oli eelviimane käsi, leidsin sb'lt AKo, millega nuppe lükkasin. BB callis mind AJ'ga, hing kinni ootasin, et seda poissi ei maanduks..õnneks seda ei tulnud ja päev saigi läbi.

Jah mul ei olnud küll väga suur stack chipliidrite kõrval, aga arvestades blindide suurust (500-1000, minul stack 22k), arvan, et kõik oli põhimõtteliselt veel teostatav ning äärmiselt kriitilises seisus ma veeel! ei olnud.

Day 2.

Rõõmsas meeleolus jalutasin Trehvi, et hakata kohe-kohe oma stacki duubeldama. Aga teise päeva mäng kombineerudes valede lüketega ning halva õnnega lõpetasid mu mängu üpris kiirelt. Ei kulunud 10 minutitki :).

käsi nr 4. TT vs ??
Turniiri teine käsi, mis jagati.. mina kuskil middle positionis, käes TT. Selle käe mängisin oma stacki, blindide juures ja tasku-kümnetega täiesti valesti. Jubedalt kahetsen.
Utg tõstis 3000 (blindid 500/1000). Mina callisin (re-raise allin asemel), aga no okei, ei olnud see callimine ka mitte see kõige hullem. Flop tuli J82, utg tegi suhteliselt tavalise c-beti 3k. Ja mina f o l d i s i n ! Aru ma ei saa miks, oleksin pidanud hiljemalt siis lükkama, aga millegipärast arvasin, et tal on raudselt AJ, JJ, QQ, KK vms käes. Nii väikese stacki juures ei oleks tohtinud enam niisugust chek-call mängu teha, et callin ja vaatan, millele pihta saan. Lollus, ma ütlen.

Okei, stacki oli veel ca 17k alles. Kohe järgmine käsi oli minu jaoks viimane käsi.

Käsi nr 5. AA vs Q8
Endiselt keskmine pos, leian AA, ise sisemiselt juubeldamas :). Peast käis läbi mõte - kui ma lükkan kohe allinni, on tõenäosus, et mind callitakse väiksem, kuna 17k on 60k-stacki meeste juures ikkagi ju arvestatav summa. Et minu eesmärk on ikkagi saada võimalikult palju teiste käest kätte. Ja nii ma siis tõstsin lihtsalt 3000. SB callis. Flopi ma ei vaadanud, sest nüüd ma olin küll kindel, et muud varianti mul enam ei ole..nupud sisse ja sb'l snapcall :D. SB'l Q8, flop Q84. Turn-river blank ja ei saanud ma mingit stackilisa ega duublit. 24 (?) koht.
See oli siis minu esimene kord kui ma turniirilt ässadega välja lendasin (esimene neist mitmest, veel eesolevatest kordadest) :).

Kui ma oleksin teise päeva algusest peale teistmoodi mänginud, oleks mängutulemus ka teine olnud. Aga lollus maksab ikka kätte, midagi pole teha. Vähemalt ma loodan, et sain midagigi aru.

Oli äärmiselt tore!
Järgmise korrani :).